Miks kastelli?

Kastelli majapaketid loovad võimaluse madalenergiamaja ehitamiseks ( kuni 120 kWh/m2 aastas). Lõplik energiaklass kujuneb vastavalt tehnosüsteemidele, kuidas lahendatakse vesi, elekter, küte ja ventilatsioon. Soovitame parima tulemuse saavutamiseks kasutada taastuvenergiakütet ( näiteks soojuspumbad) ja ventilatsiooniks soojustgastusega ventilatsiooni.

Kastelli majad on pre-cut ( ettelõigatud) tehnoloogial põhinevad puitkarkassmajad, kus kandev osa on lahendatud liimpuiduga. Katusefermid pakuvad võimalust kasutada kivikatuse katet ning lisaks on katusel kuni 220 kg/m2 kohta lumeraskuse kandevõime. Kasutame välisseintes 250 mm paksust vertikaal+ horisontaalsuunalist soojustust ning katuslael 500 mm paksust soojustuskihti. Akendeks on Kastelli paketis 3 kordse klaasiga MSEL puit-alumiiniumaknad ning turvalised täispuituksed. Vältimaks seinte ja lagede ühendustes tekkivaid pragusid, kasutame vaheseintes liimpuidust karkassi. Kastelli majad on karkasstehnoloogia tõttu väga muudatuste paindlikud ning sobilikud vastavalt krundi eripärale ja tellija soovidele kohendamiseks. Muudatuste tegemisel maksab vaid muutuv materjal, ümberprojekteerimine on tellijale tasuta. Meie ostjad on eelistanud puidmaju, kuna, puit on meeldiv ja soe materjal, lisaks aitab tema tarvitamine pidurdada kliima soojenemist. Olukorras, kus maakera kasvav rahvastik vajab üha enam toitu ja seega ka rohkem põllumaad, ei saa loota kasvufaasis - mil mets peamiselt süsihappegaasi seob - oleva metsa tekkele uute metsamaade loomisest. Selleks, et uus metsapõlvkond saaks tekkida, tuleb vana raiuda ja puitu kasutada. Parim koht kasutamiseks on ehitus, sest ehitistes olev puit tõmmatakse süsinikuringest välja pikaks ajaks, ja kui puitmaja kunagi lammutatakse, on puit kasutatav kas energia või näiteks puitlaastplaatide tootmiseks.

Energiat säästab puit nii tootmisel kui ka kasutamisel, näiteks sama kandevõimega terastala tootmiseks kulub kuus korda rohkem energiat kui liimpuittala jaoks. Madala energiatarbega majad on pea kõik puitkarkassil, sest muudest materjalidest sama soojapidavusega sein oleks kordades kallim. Puitkarkassil seinas ei ole eraldi kandvat ja soojust isoleerivat osa, kandev puitpruss on soojustusmaterjali sees ega suurenda seina paksust.

preload images preload images